Leczenie złamanego zęba

Niektórzy z nas doświadczyli tego na własnej skórze, a raczej na własnym zębie. Z różnych, często niezależnych od nas przyczyn. Gdy mamy złamany ząb odczuwamy dyskomfort związany z estetyką i działa to niekorzystnie na naszą psychikę. Czasem jedynym rozwiązaniem jest usunięcie zęba, ale na szczęście nie zawsze.

Koszt leczenia złamanego zęba

W wielu przypadkach ekstrakcja nie jest konieczna i można uniknąć tego nieprzyjemnego zabiegu. Wszystko zależy od tego jaka część zęba wystaje ponad linię dziąsła. A także czy jest on zdrowy i czy warto go ratować. Innym, ważnym czynnikiem decydującym o tym, co robimy z naszym problemem jest bez wątpienia zasobność naszego portfela. Chcąc osiągnąć satysfakcjonujący efekt często musimy słono zapłacić.

Czy warto i czy możemy sobie na to pozwolić, wiemy sami. Gdy złamany ząb nam doskwiera trzeba jak najszybciej udać się do specjalisty. Czas jest bardzo ważny, aby zapobiec dalszemu kruszeniu i ścieraniu. Wizyta kontrolna często zapobiega takim przypadkom i zapobiega powstawaniu próchnicy.