Artykuły opatrunkowe w aptece internetowej

Artykuły opatrunkowe to ten typ materiałów, który chroni powstałą ranę przed działaniem środowiska zewnętrznego, zapobiegając możliwości dalszego zakażenia miejsca zmienionego. Niektóre artykuły opatrunkowe mogą zawierać także substancje lecznicze oraz antybakteryjne, przyspieszające gojenie się ran. Opatrunki można podzielić na wiele grup pod względem ich zastosowania, rodzaju ran i właściwości. Mówimy tu o kompresach, plastrach, bandażach, opatrunkach wchłaniających krew.

Opatrunki w aptece internetowej

Wszystkie artykuły opatrunkowe są fabrycznie sterylizowane, co oznacza, że przed zapakowaniem następuje zabicie wszystkich bakterii. Gwarantuje to bezpieczeństwo użytkowania materiałów opatrunkowych. Nie można mówić jednak o artykułach opatrunkowych nie uwzględniając tu środków do oczyszczenia i złagodzenia stanu ran. Tak więc wśród  tych artykułów znaleźć można Gencjanowy fiolet w postaci płynnej.

Łagodzenie podrażnienia

Ma on wiele zastosowań ale przede wszystkim wskazać można działanie bakteriobójcze, przeciwpasożytnicze i przeciwgrzybiczne. W stanach owrzodzenia ogranicza wydzielanie się ropy. Łagodzi podrażnienia i przynosi ulgę. Stanowi doskonały środek przygotowujący ranę do założenia opatrunku. Do artykułów opatrunkowych można także zaliczyć Alantan zasypka. To sproszkowany preparat chroniący skórę przed powstawaniem podrażnień oraz łagodzi i regeneruje już istniejące.

Mówiąc o artykułach opatrunkowych nie można nie wspomnieć o Akutol spray. Jest to elastyczny opatrunek ochronny, stosowany na rany cięte, otarcia i podrażnienia niekrwawiące. Działa przeciwbakteryjnie. Jest odporny na zmywane wodą, co gwarantuje jego wytrzymałość.