Laser IPL w medycynie estetycznej – Czy przydatny?

Nie da się ukryć, że zabiegi kosmetyczne są dziś bardzo popularne i raczej w najbliższym czasie nic tego nie zmieni, a jeżeli już to ich popularność może tylko i wyłącznie wzrastać. W związku z tym nic dziwnego, że obecnie także i wszelkiego rodzaju urządzeń, które temu służą, jest na rynku pod dostatkiem, a duża część z nich stanowią wszelkie lasery. Skoro już o nich mowa, na pewno nieco bliżej warto przyjrzeć się laserom IPL, o których być może większość z Was nie ma wielkiego pojęcia. Czym zatem charakteryzuje się taki laser?

Drobne mankamenty skóry

Najprościej rzecz ujmując, możemy powiedzieć, że laser IPL to urządzenie, które pozwala poprawić drobne mankamenty skóry i przywrócić naszej skórze blask. Promienie takiego lasera mają bardzo różną długość i są rozproszone. Dzięki temu są w stanie dotrzeć do większej ilości komórek, co z punktu widzenia pacjenta jest rzecz jasna bardzo korzystne.

Wiele pacjentek zaraz po zabiegu niepokoi fakt, że ich skóra jest zaczerwieniona i ma odbarwienia. To jednak normalne, ponieważ do swojego kolorytu wraca ona po jakimś czasie. Najważniejsze jest natomiast to, że zabieg, w którym wykorzystywany jest laser IPL, jest zabiegiem bardzo skutecznym.

Zabiegi wykonane przez specjalistę

Zauważmy w tym miejscu jeszcze, że zabiegi takie powinien wykonywać specjalista. W innym wypadku pacjent może być na nim stratny. Wszystko dlatego, że niedoświadczeni specjaliści, którzy nie potrafią go obsługiwać, mogą przyczynić się do powstania na ciele pacjenta blizn. Dlatego też, jeśli już to wybierajcie sprawdzone gabinety, gdzie taka przykrość Wam nie grozi.