Czym zajmuje się periodontolog?

Nie jest tajemnicą, że stomatologia to jedna z najbardziej rozwiniętych dziedzin medycyny, co zresztą nie podlega żadnym wątpliwościom. Skoro tak weźmy pod uwagę, że jedną z dziedzin stomatologii jest periodontologia.

Problemy z zębami

Wielu z pewnością nie zdaje sobie sprawy z tego, czym zajmuje się periodontolog. Wrocław takich specjalistów ma wielu. Przyjrzyjmy się w związku z tym ich pracy na podstawie tego miasta. Z jakim w takim wypadku problemem możemy udać się do periodontologa i czy rzeczywiście jest to specjalista, którego warto odwiedzać regularnie?

Choroby przyzębia

Zacznijmy od tego, że periodontolog to specjalista, którego należy odwiedzić, jeśli doskwiera nam choroba przyzębia czy też błony śluzowej jamy ustnej. Wówczas na pewno nie powinniśmy zwlekać i jak najszybciej poszukać dobrego periodontologa we Wrocławiu. Zauważmy również, że choroby przyzębia są obecnie bardzo powszechne i pod względem częstotliwości ustępują jedynie próchnicy. Tak oto zaliczymy do nich ogólnie rozumiane choroby dziąseł, stany zapalne przyzębia czy też jego wady.

Co sprzyja chorobie

Co w związku z tym przyczynia się do rozwoju takich chorób? Przede wszystkim winni jesteśmy sobie sami. Najczęstszą przyczyną jest bowiem nieodpowiednia higiena jamy ustronniej. Ponadto chorobie sprzyja również cukrzyca, jak i palenie tytoniu, a nie jest tajemnicą, że jest to nałóg, z którym nie potrafi sobie poradzić wielu Polaków. Jeśli zatem zauważyliście brzydki zapach z ust, nadwrażliwość na zimne i ciepłe pokarmy czy krwawienie z dziąseł, warto udać się z tym do specjalisty. W mieście Wrocław na szczęście nie ma z tym problemu.