Czy istnieje skuteczny odkurzacz na roztocza

Odkurzacz antyalergiczny na roztocza jest niezwykle ważnym przedmiotem w domu, ponieważ ma ogromny wpływ na zdrowie jego mieszkańców, poprzez wyłapanie najmniejszych drobinek kurzu i roztoczy, które sprzyjają rozwijaniu się alergii.

Odkurzacz na roztocza został stworzony właśnie z myślą o wszystkich tych, którzy nie tolerują kurzu i groźnych roztoczy, wywołujących ataki alergii. Odkurzacz antyalergiczny na roztocza jest nie tylko skuteczny, ale i szczelny oraz bezpieczny dla osób borykających się z alergiami.

Odkurzacz na roztocza jaki wybrać?

Jeśli jesteśmy alergikami to warto zastanowić się nad dwoma typami odkurzaczy:

  • odkurzacz posiadający filtr HEPA, który jest wykonany z włókna szklanego, dzięki takiej technologii zatrzymuje kurz oraz roztocza, a także inne alergizujące pyłki i drobnoustroje. Wysoka skuteczność filtru znajduje się w wyposażeniu odkurzaczy zarówno workowych jak i cyklonowych. Warto wybrać również odkurzacz z filtrem wyższej klasy, takim jak H13,
  • odkurzacz wodny jest drugim typem odkurzacza polecanego dla alergików, ponieważ wyposażony jest w filtr wodny, który wyłapuje wszystkie zanieczyszczenia, kurz i roztocza do zbiornika z wodą skąd już ich nie wypuszczają. Odkurzacz wodny posiada również opcję prania dzięki czemu bez żadnego wysiłku możemy pozbyć się roztoczy z dywanu czy też kanapy. Pamiętać należy, że po każdym użytkowaniu tego typu odkurzacz należy umyć.

Roztocza odkurzacz – na co warto zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup odkurzacza na roztocza warto zwrócić uwagę na:

  • rozmiary odkurzacza,
  • poręczność,
  • głośność,
  • długość kabla,
  • ciężar,
  • dodatkowe funkcje.

Warto również pomyśleć o regularnym i dokładnym czyszczeniu takiego odkurzacza, ponieważ tylko wtedy będzie on służył nam przez długi czas i będzie skuteczny. Zastanowić się należy także nad wyborem odkurzacza workowego lub bez workowego. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce „roztocza odkurzacz” i poczytać o dostępnych filtrach, tych które są najlepsze dla alergików i w pełni rozprawią się z roztoczami.

Jeśli chcemy przeznaczyć trochę więcej na kupno odkurzacza możemy pomyśleć o kupnie odkurzacza, który jest wyposażony we wskaźnik czystości filtra. Pamiętajmy, że wybierając odpowiedni rodzaj odkurzacza antyalergicznego na roztocza warto wydać trochę więcej, żeby mieć pewność najwyższej gwarancji i jakości.

Więcej na: https://www.rainbow-odkurzacze.pl/blog/wodny-odkurzacz-antyalergiczny-na-roztocza-17.html