Bezpieczne foteliki samochodowe do 36 kg

Wybór fotelika do samochodu to jeden z najważniejszych elementów zapewnienia dziecku bezpieczeństwa w czasie transportu. Rynek oferuje bardzo duży wybór jeśli chodzi o foteliki samochodowe do 36 kg, stąd podjęcie decyzji wcale nie jest takie proste. Czym więc poza ceną należy kierować się wybierając fotelik przodem do kierunku jazdy? Czynników jest kilka, przyjrzyjmy się najważniejszym.

Fotelik przodem do kierunku jazdy – dla kogo?

Foteliki samochodowe do 36 kg to obszerna kategoria produktów. Dzieli się ona na dwie podstawowe grupy. Jedną z nich są foteliki mocowane do kanapy samochodu za pomocą systemu Isofix, druga obejmuje natomiast te przypinane pasami.

Wydawać się może, że fotelik do jazdy przodem jest najlepszym rozwiązaniem dla malucha, który już wyrósł ze swojego pierwszego fotelika. To jednak nie do końca prawda. Wiele specjalistów sugeruje, żeby do przewozu dziecka poniżej czwartego roku życia wykorzystywać fotelik przeznaczony do jazdy tyłem

Ma to być bowiem bezpieczniejsze dla malucha. Z różnych względów, nie zawsze jednak jest to możliwe i foteliki samochodowe do 36 kg przeznaczone do jazdy przodem mogą stać się niezbędne wcześniej, chociażby w przypadku dziecka, które cierpi z powodu choroby lokomocyjnej.

Na co zwrócić uwagę wybierając fotelik samochodowy do 36 kg?

Fotelik przodem do kierunku jazdy to zazwyczaj wybawienie dla rodziców dzieci, które nie akceptują innej formy transportu, co czasami się zdarza. Zdecydowanie lepiej, niż foteliki do jazdy tyłem, zdają one również egzamin w przypadku występowania u dziecka choroby lokomocyjnej.

Co ważne, zazwyczaj posiadają pięciopunktową uprząż bezpieczeństwa, co jest rozwiązaniem uznawanym za dużo bardziej bezpieczne niż uprząż trójpunktowa. Fotelik dla dziecka powinien posiadać homologację oraz wszystkie certyfikaty i wyniki testów zderzeniowych. Wybierając  samochodowe foteliki do 36 kg nie warto kierować się jedynie ceną, te najtańsze mogą być bowiem niskiej jakości.

Zobacz na: https://www.besafe.com.pl/foteliki-dla-dziecka