Usuwanie, mrożenie kurzajek w Krakowie

Problem pojawiania się kurzajek na naszym ciele zalicza się do jednych z bardziej problematycznych w próbach ich usuwania. Jest to też przypadłość, która nie wygląda zbyt estetycznie, zwłaszcza gdy kurzajki rozsieją się wokół początkowego źródła – ale oprócz kwestii wizualnych, w przypadku gdy kurzajki pojawią się pod płytkami naszych paznokci lub na podeszwach stóp są również bolesną przypadłością (tutaj dokładniej opisane są kurzajki).

Nieleczona kurzajka staje się groźna, gdyż im dłużej ignorujemy jej istnienie, tym łatwiej może ona rozsiać się na inne miejsca na naszym ciele – dlatego też, tak ważne jest aby starać się usunąć kurzajkę jak najprędzej od momentu pierwszego zlokalizowania jej na naszym ciele.

Co to są kurzajki

Kurzajki są zmianami na skórze, które należą do grupy grudkowatych mogące występować w koloniach lub w stanie pojedyńczym. Ich najbardziej powszechnym miejscem występowania są dłonie i stopy – za ich pojawianie się odpowiedzialny jest wirus brodawczaka HPV. Wirusem tym bardzo łatwo jest się zarazić: wystarczy bezpośredni kontakt z osobą zarażoną lub nawet kontakt wyłącznie z przedmiotami z którymi zarażony miał styczność.

Samo leczenie i pozbywanie się kurzajek jest często długotrwałe i mało efektywne, toteż jeżeli zauważyliśmy jakieś nowe, dziwne zmiany na naszej skórze warto jak najszybciej skontaktować się z dermatologiem, który przepisze nam leki odpowiednie do rodzaju potencjalnie posiadanych przez nas kurzajek.

Jakie formy leczenia zastosować


Formy leczenia
są zróżnicowane, należą do nich między innymi krioterapia (zamrożenie i zniszczenie chorej tkanki za pomocą poddania jej działaniu na niską temperaturę, przy większych kurzajkach zabieg należy często parokrotnie powtórzyć. Zaletą tej formy leczenia jest jej dostępność i łatwość wykonania), laseroterapia (jest to jedna z najskuteczniejszych i najbardziej nowoczesnych metod usuwania kurzajek), elektrokoagulacja (jest to forma leczenia polegająca na wypaleniu kurzajki za pomocą wiązki elektrycznej. Zabieg ten stosuje się z miejscowym znieczuleniem).

Decydując się na usuwanie kurzajek w Krakowie powinniśmy udać się po pierwsze na badanie do dermatologa, który wyda opinie o stopniu zainfekowania wirusem oraz formą leczenia. Możemy też, po uprzednim badaniu zdecydować się na wizytę w gabinecie medycyny kosmetycznej.