Pierwsze objawy cukrzycy

Cukrzyca jest jedną z chorób cywilizacyjnych, na którą z roku na rok zapada coraz więcej osób. Choć jej przebieg może być różny, jest pewna grupa objawów, które powinny nas zaniepokoić i skłonić do konsultacji lekarskiej.

Jakie są pierwsze objawy cukrzycy

Pierwsze objawy cukrzycy zwykle są niezauważalne i najczęściej nie zwracamy na nie uwagi. A szkoda, bo im wcześniej choroba wykryta i włączone odpowiednie leczenie, tym lepsze są rokowania na późniejsze lata. Choroba wykryta w zaawansowanym stadium wiąże się już ze sporymi zniszczeniami w organizmie spowodowanymi przez nadmierne wahania cukru we krwi.

Pierwsze objawy cukrzycy, które pojawiają się najwcześniej, to przede wszystkim senność, zmęczenie oraz zwiększone pragnienie, Osoby chore są stale zmęczone nawet wtedy, gdy dużo wypoczywają. Dużo również piją, a ilość przyjmowanych płynów jest o wiele większa niż przed rozwojem choroby.

Utrata wagi

U niektórych osób pierwsze objawy cukrzycy to także utrata wagi. Jeśli w ostatnim czasie mocno chudniesz, chociaż wcale nie odchudzasz się, dobrym pomysłem jest zbadanie się w kierunku cukrzycy. U niektórych osób pierwsze objawy cukrzycy wiążą się z osłabieniem wzroku. Chorzy widzą nieostro, mają problemy z czytaniem na odległość, choć do niedawna mieli niemal sokoli wzrok. Każde z wymienionych objawów powinny skłonić do wizyty u lekarza i odpowiedniej diagnostyki.

W zależności od rodzaju cukrzycy, leczy się ją insuliną podawaną dożylnie bądź doustnie, a także zmianą diety. W leczeniu pomocne mogą być również różnego rodzaju naturalne suplementy oparte na wyciągach roślinnych, które regulują poziom cukru we krwi i niwelują objawy związane z chorobą.